Susumu RG1005N-6190-P-T1
RG1005N-6190-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6190-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6190-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-6190-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-6190-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6190-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6190-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6190-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-6190-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6190-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-6190-P-T1
RES 34.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 4.7NS 64CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
PCLAMP .3937'' MAXBUNDIA .492'' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf