3M 929870-01-22-RB
929870-01-22-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-22-RB
Brief Description
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-22-RB.pdf
Availability of 929870-01-22-RB
QUANTITY
929870-01-22-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-22-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-22-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Contact TypeForked
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-22-RB
Related Links929870-, 929870-01-22-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-22-RB Details Description
Related parts for 929870-01-22-RB
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS R/A datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS IDC datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S CRS datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf