3M 929870-01-29-RB
929870-01-29-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-29-RB
Brief Description
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-29-RB.pdf
Availability of 929870-01-29-RB
QUANTITY
929870-01-29-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-29-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-29-RB
Contact TypeForked
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-29-RB
Related Links929870-, 929870-01-29-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-29-RB Details Description
Related parts for 929870-01-29-RB
FIXED IND 56NH 210MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IDC CABLE - APR30B/AE30M/APR30B datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-SOL datasheet.pdf
RES SMD 95.3OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf