3M 929870-01-30-RB
929870-01-30-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-30-RB
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-30-RB.pdf
Availability of 929870-01-30-RB
QUANTITY
929870-01-30-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-30-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-30-RB
Contact TypeForked
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-30-RB
Related Links929870-, 929870-01-30-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-30-RB Details Description
Related parts for 929870-01-30-RB
JUMPER-H9992TR/A3047L/X 5" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER VID TRPL 650MHZ 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8NH 4A 2.6 MOHM SMD datasheet.pdf
INTERMEDIATE CAR STL datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC P600 datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD datasheet.pdf