3M 929870-01-32-RB
929870-01-32-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-32-RB
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-32-RB.pdf
Availability of 929870-01-32-RB
QUANTITY
929870-01-32-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-32-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-32-RB
Contact TypeForked
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-32-RB
Related Links929870-, 929870-01-32-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-32-RB Details Description
Related parts for 929870-01-32-RB
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/02/135 3.5 BK datasheet.pdf
M3 SCREW TERMINAL (RED) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf