Rohm Semiconductor MCR03ERTF7321
MCR03ERTF7321 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF7321
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF7321.pdf
Availability of MCR03ERTF7321
QUANTITY
MCR03ERTF7321 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF7321
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF7321
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF7321
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF7321 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF7321 Details Description
Related parts for MCR03ERTF7321
RES 1.82 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 5K OHM 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
IC DEMOD DVB-T2/T/C/S/S2 48QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf