3M 929984-01-13-RK
929984-01-13-RK picture photo
Mfg. Part Number
929984-01-13-RK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
929984-01-13-RK.pdf
Availability of 929984-01-13-RK
QUANTITY
929984-01-13-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929984-01-13-RK
Internal Part NumberEIS-929984-01-13-RK
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series929
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeForked
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929984-01-13-RK
Related Links929984-, 929984-01-13-RK Datasheet, 3M Distributor
929984-01-13-RK Details Description
Related parts for 929984-01-13-RK
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LOCK NUT 0.709" POLYAMIDE M12 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 30ppm 12pF -40°C - 85°C AEC-Q200 Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 48TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5W 27V SZ10 datasheet.pdf