3M 929984-01-17-RK
929984-01-17-RK picture photo
Mfg. Part Number
929984-01-17-RK
Brief Description
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
929984-01-17-RK.pdf
Availability of 929984-01-17-RK
QUANTITY
929984-01-17-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929984-01-17-RK
Internal Part NumberEIS-929984-01-17-RK
Contact TypeForked
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929984-01-17-RK
Related Links929984-, 929984-01-17-RK Datasheet, 3M Distributor
929984-01-17-RK Details Description
Related parts for 929984-01-17-RK
CONN HEADER 100POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TXRX ETH 10/100 SGL PORT 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf