FFF 93167-432HLF
93167-432HLF picture photo
Mfg. Part Number
93167-432HLF
Datasheet Download
93167-432HLF.pdf
Availability of 93167-432HLF
QUANTITY
93167-432HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 93167-432HLF
Internal Part NumberEIS-93167-432HLF
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)93167-432HLF
Related Links93167-, 93167-432HLF Datasheet, FFF Distributor
93167-432HLF Details Description
Related parts for 93167-432HLF
IC SHIFT REGISTER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
RES 58.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
DC-DC CONV INP FILTER datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE B 95POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL THRU RA SKT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 50POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 170X51MM 48VDC datasheet.pdf