FFF 93254-440HLF
93254-440HLF picture photo
Mfg. Part Number
93254-440HLF
Datasheet Download
93254-440HLF.pdf
Availability of 93254-440HLF
QUANTITY
93254-440HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 93254-440HLF
Internal Part NumberEIS-93254-440HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.353" (8.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)93254-440HLF
Related Links93254-, 93254-440HLF Datasheet, FFF Distributor
93254-440HLF Details Description
Related parts for 93254-440HLF
CONN HEADER VH TOP 4POS 3.96MM datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT HS MONO 16-SOIC datasheet.pdf
LIGHT ENG ARRAY 3X1W RED 48MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 5MM 870NM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 162V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf