Vishay/Dale M55342H04B220GMWS
M55342H04B220GMWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H04B220GMWS
Brief Description
RES SMD 220 OHM 2% 0.15W 1505
Datasheet Download
M55342H04B220GMWS.pdf
Availability of M55342H04B220GMWS
QUANTITY
M55342H04B220GMWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H04B220GMWS
Internal Part NumberEIS-M55342H04B220GMWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1505
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1505
Supplier Device Package1505
Size / Dimension0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H04B220GMWS
Related LinksM55342H0, M55342H04B220GMWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H04B220GMWS Details Description
Related parts for M55342H04B220GMWS
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
MKR WIRE BOOK 'A B C' 10PC datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf