Vishay/Sprague 94SVP475X0010A5
94SVP475X0010A5 picture photo
Mfg. Part Number
94SVP475X0010A5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 10V 4X5.5 105C SMD
Datasheet Download
94SVP475X0010A5.pdf
Availability of 94SVP475X0010A5
QUANTITY
94SVP475X0010A5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 94SVP475X0010A5
Internal Part NumberEIS-94SVP475X0010A5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)94SVP475X0010A5
Related Links94SVP47, 94SVP475X0010A5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
94SVP475X0010A5 Details Description
Related parts for 94SVP475X0010A5
IDC CABLE - MPR50K/MC50G/MPR50K datasheet.pdf
IC REG LDO DDR BUS 3A 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
REPL KEY BRASS FOR CKL SER datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
CBL 24POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SE SURFACE BELT 3/4X18" A MED datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf