3M 950410-8200-AR-TR
950410-8200-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950410-8200-AR-TR
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950410-8200-AR-TR.pdf
Availability of 950410-8200-AR-TR
QUANTITY
950410-8200-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950410-8200-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950410-8200-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950410-8200-AR-TR
Related Links950410-8, 950410-8200-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
950410-8200-AR-TR Details Description
Related parts for 950410-8200-AR-TR
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC POT DGTL 32TAP NV TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE HYPER 15A 600V TO-262 datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf
AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
LOW POWER LOW VOLTAGE 24- BIT ACD IC datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo DAC IC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 62PF 500V 5% NP0 1210 datasheet.pdf