3M 950416-8200-AR-TP
950416-8200-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
950416-8200-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950416-8200-AR-TP.pdf
Availability of 950416-8200-AR-TP
QUANTITY
950416-8200-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 950416-8200-AR-TP
Internal Part NumberEIS-950416-8200-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package222
Series950
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950416-8200-AR-TP
Related Links950416-8, 950416-8200-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
950416-8200-AR-TP Details Description
Related parts for 950416-8200-AR-TP
KIT TEMPERATURE METER DIY W/CASE datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
RES 43 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf