3M 950426-8200-AR-TP
950426-8200-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
950426-8200-AR-TP
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950426-8200-AR-TP.pdf
Availability of 950426-8200-AR-TP
QUANTITY
950426-8200-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 950426-8200-AR-TP
Internal Part NumberEIS-950426-8200-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package161
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series950
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)