3M 950430-8200-AR-TR
950430-8200-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950430-8200-AR-TR
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950430-8200-AR-TR.pdf
Availability of 950430-8200-AR-TR
QUANTITY
950430-8200-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950430-8200-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950430-8200-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950430-8200-AR-TR
Related Links950430-8, 950430-8200-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
950430-8200-AR-TR Details Description
Related parts for 950430-8200-AR-TR
CONN SMC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RING 14-16 AWG #6 BLUE P-G datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.4"L X 2.25"W datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CLOSED TOP JUMPER SOCKET datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf