3M 950430-8200-AR-TR
950430-8200-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950430-8200-AR-TR
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950430-8200-AR-TR.pdf
Availability of 950430-8200-AR-TR
QUANTITY
950430-8200-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950430-8200-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950430-8200-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950430-8200-AR-TR
Related Links950430-8, 950430-8200-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
950430-8200-AR-TR Details Description
Related parts for 950430-8200-AR-TR
RES 6.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
PANEL SIDE 49X16X.05" BE/GY 1/PR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33K OHM 1% 5W datasheet.pdf
F TERM LOW INSERTION 24-28AWG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 215 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf