3M 950432-8200-AR-TP
950432-8200-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
950432-8200-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950432-8200-AR-TP.pdf
Availability of 950432-8200-AR-TP
QUANTITY
950432-8200-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 950432-8200-AR-TP
Internal Part NumberEIS-950432-8200-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package126
Series950
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950432-8200-AR-TP
Related Links950432-8, 950432-8200-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
950432-8200-AR-TP Details Description
Related parts for 950432-8200-AR-TP
TWIST-LOK 1.55" datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040V/X 8" datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
PROTECTOR PROGRAMMABLE SLIC 112V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 12A 5.7 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
MOD-4 PIN CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf