3M 950448-6102-AR
950448-6102-AR picture photo
Mfg. Part Number
950448-6102-AR
Brief Description
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
950448-6102-AR.pdf
Availability of 950448-6102-AR
QUANTITY
950448-6102-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950448-6102-AR
Internal Part NumberEIS-950448-6102-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950448-6102-AR
Related Links950448-, 950448-6102-AR Datasheet, 3M Distributor
950448-6102-AR Details Description
Related parts for 950448-6102-AR
IC ADC 24BIT 2CH R-R 16-TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SRL 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 20M 48-QFN datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 230MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V X5R 0201 datasheet.pdf