3M 950515-6102-AR
950515-6102-AR picture photo
Mfg. Part Number
950515-6102-AR
Brief Description
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
950515-6102-AR.pdf
Availability of 950515-6102-AR
QUANTITY
950515-6102-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950515-6102-AR
Internal Part NumberEIS-950515-6102-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package540
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950515-6102-AR
Related Links950515-, 950515-6102-AR Datasheet, 3M Distributor
950515-6102-AR Details Description
Related parts for 950515-6102-AR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD SD 20SSOP datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/07/135G 1.5SN BK datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf