E-T-A 9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A picture photo
Mfg. Part Number
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 28VDC PUSH-PULL
Datasheet Download
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A.pdf
Availability of 9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
QUANTITY
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
Internal Part NumberEIS-9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series9510
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
Related Links9510-G213-J3, 9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A Datasheet, E-T-A Distributor
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A Details Description
Related parts for 9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
SWITCH KNOB LINE 3 FLUTE 23.8MM datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SLD datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 16A T/H 11-DIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-3 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7653 datasheet.pdf
CONVERTER W/DB9 ISOLATED RS-485 datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 1.25 INCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf