3M 951405-9061506-AR
951405-9061506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951405-9061506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 5POS 2MM T/H
Datasheet Download
951405-9061506-AR.pdf
Availability of 951405-9061506-AR
QUANTITY
951405-9061506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951405-9061506-AR
Internal Part NumberEIS-951405-9061506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951405-9061506-xx.igs951405-9061506-xx.stp951405-9061506-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.638" (16.20mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951405-9061506-AR
Related Links951405-9, 951405-9061506-AR Datasheet, 3M Distributor
951405-9061506-AR Details Description
Related parts for 951405-9061506-AR
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
SWITCH INDICATOR SQUARE ILLUM datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
381 TB SPR CLA W/LEVER datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V 20% X5R 0402 datasheet.pdf