3M 951409-9011106-AR
951409-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951409-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 9POS 2MM T/H
Datasheet Download
951409-9011106-AR.pdf
Availability of 951409-9011106-AR
QUANTITY
951409-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951409-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951409-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series951
PackagingBulk
Number of Positions9
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951409-9011106-AR
Related Links951409-9, 951409-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951409-9011106-AR Details Description
Related parts for 951409-9011106-AR
IC D/A CONV 16BIT PAR 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
POT 7.5 OHM 100W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf