3M 951410-8011506-AR
951410-8011506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951410-8011506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H
Datasheet Download
951410-8011506-AR.pdf
Availability of 951410-8011506-AR
QUANTITY
951410-8011506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-8011506-AR
Internal Part NumberEIS-951410-8011506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951410-8011506-xx.igs951410-8011506-xx.stp951410-8011506-xx.x_t
Standard Package1,000
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.563" (14.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-8011506-AR
Related Links951410-8, 951410-8011506-AR Datasheet, 3M Distributor
951410-8011506-AR Details Description
Related parts for 951410-8011506-AR
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC 8BIT 10US QUAD DAC 14-SOIC datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 60A 170VDC PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
LC2MOS Precision 5 V/3 V Quad SPST Switches IC datasheet.pdf