3M 951410-8011906-AR
951410-8011906-AR picture photo
Mfg. Part Number
951410-8011906-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H
Datasheet Download
951410-8011906-AR.pdf
Availability of 951410-8011906-AR
QUANTITY
951410-8011906-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-8011906-AR
Internal Part NumberEIS-951410-8011906-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951410-8011906-xx.igs951410-8011906-xx.stp951410-8011906-xx.x_t
Standard Package1,000
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.650" (16.50mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.382" (9.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-8011906-AR
Related Links951410-8, 951410-8011906-AR Datasheet, 3M Distributor
951410-8011906-AR Details Description
Related parts for 951410-8011906-AR
DSUB CABL-AFP09G/ AE10G / AFP09G datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP QUAD 14-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PC BOARD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 11.03VC AXIAL datasheet.pdf
250UF 100V 19.3X67.1 85C AXI datasheet.pdf