3M 951410-8061506-AR
951410-8061506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951410-8061506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H
Datasheet Download
951410-8061506-AR.pdf
Availability of 951410-8061506-AR
QUANTITY
951410-8061506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-8061506-AR
Internal Part NumberEIS-951410-8061506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951410-8061506-xx.igs951410-8061506-xx.stp951410-8061506-xx.x_t
Standard Package1,000
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.638" (16.20mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-8061506-AR
Related Links951410-8, 951410-8061506-AR Datasheet, 3M Distributor
951410-8061506-AR Details Description
Related parts for 951410-8061506-AR
IC 10MHZ Z80 KIO XTEMP 84-PLCC datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf