3M 951418-9010806-AR
951418-9010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951418-9010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H
Datasheet Download
951418-9010806-AR.pdf
Availability of 951418-9010806-AR
QUANTITY
951418-9010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951418-9010806-AR
Internal Part NumberEIS-951418-9010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951418-9010806-xx.igs951418-9010806-xx.stp951418-9010806-xx.x_t
Standard Package500
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951418-9010806-AR
Related Links951418-9, 951418-9010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951418-9010806-AR Details Description
Related parts for 951418-9010806-AR
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
LENS ARRAY ROUND 12 POS 67MM D 1 datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 8A datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf