3M 951418-9011106-AR
951418-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951418-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H
Datasheet Download
951418-9011106-AR.pdf
Availability of 951418-9011106-AR
QUANTITY
951418-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951418-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951418-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951418-9011106-xx.igs951418-9011106-xx.stp951418-9011106-xx.x_t
Standard Package500
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951418-9011106-AR
Related Links951418-9, 951418-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951418-9011106-AR Details Description
Related parts for 951418-9011106-AR
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH RADIO TUNER 20SSO datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR CODING KEY BLUE datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM 27/18 K datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V JB 1210 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC59 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf