3M 951423-9011906-AR
951423-9011906-AR picture photo
Mfg. Part Number
951423-9011906-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 23POS 2MM T/H
Datasheet Download
951423-9011906-AR.pdf
Availability of 951423-9011906-AR
QUANTITY
951423-9011906-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951423-9011906-AR
Internal Part NumberEIS-951423-9011906-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951423-9011906-xx.igs951423-9011906-xx.stp951423-9011906-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions23
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.650" (16.50mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.382" (9.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951423-9011906-AR
Related Links951423-9, 951423-9011906-AR Datasheet, 3M Distributor
951423-9011906-AR Details Description
Related parts for 951423-9011906-AR
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FILTER LINE RFI FLANGE 12 AMP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.170" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 900 OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf