Epson SG-615P 20.0000MB0: ROHS
SG-615P 20.0000MB0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 20.0000MB0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS, TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 20.0000MB0: ROHS.pdf
Availability of SG-615P 20.0000MB0: ROHS
QUANTITY
SG-615P 20.0000MB0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 20.0000MB0: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 20.0000MB0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 20.0000MB0: ROHS
Related LinksSG-615P 20.0, SG-615P 20.0000MB0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 20.0000MB0: ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 20.0000MB0: ROHS
AC/DC CONVERTER 24V 250W datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V 1111 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V datasheet.pdf
IC FPGA 303 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 16V T/H datasheet.pdf