3M 951427-9012506-AR
951427-9012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951427-9012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 27POS 2MM T/H
Datasheet Download
951427-9012506-AR.pdf
Availability of 951427-9012506-AR
QUANTITY
951427-9012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951427-9012506-AR
Internal Part NumberEIS-951427-9012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951427-9012506-xx.igs951427-9012506-xx.stp951427-9012506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions27
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951427-9012506-AR
Related Links951427-9, 951427-9012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951427-9012506-AR Details Description
Related parts for 951427-9012506-AR
CONN HEADER 6POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT PINS KIT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 256TAPS 20QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
1000UF 35V 12,5X31MM 105C 8000H datasheet.pdf