3M 951428-8011106-AR
951428-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951428-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM T/H
Datasheet Download
951428-8011106-AR.pdf
Availability of 951428-8011106-AR
QUANTITY
951428-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951428-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951428-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951428-8011106-xx.igs951428-8011106-xx.stp951428-8011106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions28
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951428-8011106-AR
Related Links951428-8, 951428-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951428-8011106-AR Details Description
Related parts for 951428-8011106-AR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 200MA 650 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR20H/AE20G/HKR20H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 26MA 70 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 35WLCSP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CTV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
10UF 25V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf