3M 951430-8061106-AR
951430-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951430-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H
Datasheet Download
951430-8061106-AR.pdf
Availability of 951430-8061106-AR
QUANTITY
951430-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951430-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951430-8061106-xx.igs951430-8061106-xx.stp951430-8061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-8061106-AR
Related Links951430-8, 951430-8061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951430-8061106-AR Details Description
Related parts for 951430-8061106-AR
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 132 I/O 225CSPBGA datasheet.pdf
BASE TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
HDM BP POLAR/GUIDE OPT ST 72CKT datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf