3M 951430-8061506-AR
951430-8061506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951430-8061506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H
Datasheet Download
951430-8061506-AR.pdf
Availability of 951430-8061506-AR
QUANTITY
951430-8061506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-8061506-AR
Internal Part NumberEIS-951430-8061506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951430-8061506-xx.igs951430-8061506-xx.stp951430-8061506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.638" (16.20mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-8061506-AR
Related Links951430-8, 951430-8061506-AR Datasheet, 3M Distributor
951430-8061506-AR Details Description
Related parts for 951430-8061506-AR
SWITCH PUSHBUTTON DPST 5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3KV C0G 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 24W datasheet.pdf