3M 951432-8061106-AR
951432-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951432-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H
Datasheet Download
951432-8061106-AR.pdf
Availability of 951432-8061106-AR
QUANTITY
951432-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951432-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951432-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951432-8061106-xx.igs951432-8061106-xx.stp951432-8061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951432-8061106-AR
Related Links951432-8, 951432-8061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951432-8061106-AR Details Description
Related parts for 951432-8061106-AR
RES 3.01 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
IMPACT 2PR BP 10COL PROTECT CVR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf