Vishay/Dale CMF554K6400BER6
CMF554K6400BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K6400BER6
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K6400BER6.pdf
Availability of CMF554K6400BER6
QUANTITY
CMF554K6400BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K6400BER6
Internal Part NumberEIS-CMF554K6400BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K6400BER6
Related LinksCMF554K, CMF554K6400BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K6400BER6 Details Description
Related parts for CMF554K6400BER6
INSRT/EXTRCT PCB 1.55" .094" BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONSOLE TERM SERVER MGT SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 82POS datasheet.pdf