Vishay/Dale ISC1812RQ2R2K
ISC1812RQ2R2K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812RQ2R2K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
Datasheet Download
ISC1812RQ2R2K.pdf
Availability of ISC1812RQ2R2K
QUANTITY
ISC1812RQ2R2K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812RQ2R2K
Internal Part NumberEIS-ISC1812RQ2R2K
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812RQ2R2K
Related LinksISC181, ISC1812RQ2R2K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812RQ2R2K Details Description
Related parts for ISC1812RQ2R2K
CAP TANT 6.8UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST 8-PLEX datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf