3M 951433-9011106-AR
951433-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951433-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 33POS 2MM T/H
Datasheet Download
951433-9011106-AR.pdf
Availability of 951433-9011106-AR
QUANTITY
951433-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951433-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951433-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951433-9011106-xx.igs951433-9011106-xx.stp951433-9011106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions33
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951433-9011106-AR
Related Links951433-9, 951433-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951433-9011106-AR Details Description
Related parts for 951433-9011106-AR
XFRMR LAMINATED 2.8VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 10% 1.4KVDC SCREW datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES NITRILE LRG 100P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 825 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf