3M 951436-9011506-AR
951436-9011506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951436-9011506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H
Datasheet Download
951436-9011506-AR.pdf
Availability of 951436-9011506-AR
QUANTITY
951436-9011506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951436-9011506-AR
Internal Part NumberEIS-951436-9011506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951436-9011506-xx.igs951436-9011506-xx.stp951436-9011506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.563" (14.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951436-9011506-AR
Related Links951436-9, 951436-9011506-AR Datasheet, 3M Distributor
951436-9011506-AR Details Description
Related parts for 951436-9011506-AR
RES SMD 360 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL MULT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2924 datasheet.pdf
LED RA 5MM 590NM YLW YLW DIFF datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" WHT JACKP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf