3M 951437-9061106-AR
951437-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951437-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 37POS 2MM T/H
Datasheet Download
951437-9061106-AR.pdf
Availability of 951437-9061106-AR
QUANTITY
951437-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951437-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951437-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951437-9061106-xx.igs951437-9061106-xx.stp951437-9061106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions37
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951437-9061106-AR
Related Links951437-9, 951437-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951437-9061106-AR Details Description
Related parts for 951437-9061106-AR
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FILTER DC PV INVERT 100A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TM3685M020BCBA datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
TV 13C 13#22D SKT RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 9.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf