Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1153U
ERJ-12SF1153U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1153U
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1153U.pdf
Availability of ERJ-12SF1153U
QUANTITY
ERJ-12SF1153U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1153U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1153U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1153U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1153U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1153U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1153U
IC AUDIO I/0 AMP 44-QFN datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.7V 0.13A 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMAJ datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf