Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T
IC REG LDO 3.3V 1A TO220FP-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf