Panasonic Electronic Components ERJ-14NF4220U
ERJ-14NF4220U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF4220U
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF4220U.pdf
Availability of ERJ-14NF4220U
QUANTITY
ERJ-14NF4220U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF4220U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF4220U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF4220U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF4220U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF4220U Details Description
Related parts for ERJ-14NF4220U
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG ADJ 4A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
043-086-1P-008 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6DFN datasheet.pdf
IC DSP 1X 1GHZ SC3850 783FCBGA datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA RSHTH PP SILIC 0 datasheet.pdf