3M 951437-9062206-AR
951437-9062206-AR picture photo
Mfg. Part Number
951437-9062206-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 37POS 2MM T/H
Datasheet Download
951437-9062206-AR.pdf
Availability of 951437-9062206-AR
QUANTITY
951437-9062206-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951437-9062206-AR
Internal Part NumberEIS-951437-9062206-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951437-9062206-xx.igs951437-9062206-xx.stp951437-9062206-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions37
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.807" (20.50mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.465" (11.80mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951437-9062206-AR
Related Links951437-9, 951437-9062206-AR Datasheet, 3M Distributor
951437-9062206-AR Details Description
Related parts for 951437-9062206-AR
MOSFET N-CH 40V 12A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 680 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 418MA 90 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT/PROTECT 2-4CELL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 1700-2000MHZ 3DB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf