3M 951438-9011106-AR
951438-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951438-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM T/H
Datasheet Download
951438-9011106-AR.pdf
Availability of 951438-9011106-AR
QUANTITY
951438-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951438-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951438-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951438-9011106-xx.igs951438-9011106-xx.stp951438-9011106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions38
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951438-9011106-AR
Related Links951438-9, 951438-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951438-9011106-AR Details Description
Related parts for 951438-9011106-AR
KWIK STRAP ORANGE 1/2 X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 3DFN datasheet.pdf