3M 951438-9061106-AR
951438-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951438-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM T/H
Datasheet Download
951438-9061106-AR.pdf
Availability of 951438-9061106-AR
QUANTITY
951438-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951438-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951438-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951438-9061106-xx.igs951438-9061106-xx.stp951438-9061106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions38
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951438-9061106-AR
Related Links951438-9, 951438-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951438-9061106-AR Details Description
Related parts for 951438-9061106-AR
IC 2.88V 10% TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
IC MIXR 150MHZ RSSI EQUIP 20SSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 100POS STR SMD datasheet.pdf