3M 951442-8011106-AR
951442-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951442-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H
Datasheet Download
951442-8011106-AR.pdf
Availability of 951442-8011106-AR
QUANTITY
951442-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951442-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951442-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951442-8011106-xx.igs951442-8011106-xx.stp951442-8011106-xx.x_t
Standard Package200
Series951
PackagingBulk
Number of Positions42
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951442-8011106-AR
Related Links951442-8, 951442-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951442-8011106-AR Details Description
Related parts for 951442-8011106-AR
IC REGISTER PAR-OUT 8BIT 14-DIP datasheet.pdf
MOD RF TX 900MHZ 19.2K W/RPSMA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 640MA 540 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
SGE-245-2-1070L 00500C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf