3M 951442-8012506-AR
951442-8012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951442-8012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H
Datasheet Download
951442-8012506-AR.pdf
Availability of 951442-8012506-AR
QUANTITY
951442-8012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951442-8012506-AR
Internal Part NumberEIS-951442-8012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951442-8012506-xx.igs951442-8012506-xx.stp951442-8012506-xx.x_t
Standard Package200
Series951
PackagingBulk
Number of Positions42
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951442-8012506-AR
Related Links951442-8, 951442-8012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951442-8012506-AR Details Description
Related parts for 951442-8012506-AR
IC CHARGER LI-ION SGL 2X3 8DFN datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC64S/AE64G/HSC64S datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BLK 10POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-5000 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 18A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 40KHZ ULTRASONIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN 21POS M 2.54M R/A DIN41617 datasheet.pdf