3M 951454-2012009-AR-TP
951454-2012009-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951454-2012009-AR-TP
Brief Description
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM SMD
Datasheet Download
951454-2012009-AR-TP.pdf
Availability of 951454-2012009-AR-TP
QUANTITY
951454-2012009-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951454-2012009-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951454-2012009-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package110
PackagingTube
Number of Positions54
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)