3M 951458-2061609-AR-PT
951458-2061609-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951458-2061609-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM SMD
Datasheet Download
951458-2061609-AR-PT.pdf
Availability of 951458-2061609-AR-PT
QUANTITY
951458-2061609-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951458-2061609-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951458-2061609-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTube
Number of Positions58
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.311" (7.90mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951458-2061609-AR-PT
Related Links951458-206, 951458-2061609-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951458-2061609-AR-PT Details Description
Related parts for 951458-2061609-AR-PT
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC SMART RESET DUAL PB 8 TDFN datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT datasheet.pdf